Speaking Club

Öğrencilerin bir çok konuda akıcı bir şekilde İngilizce ve diğer yabancı dillerde konuşabilmelerinin sağlanabilmesi oluşturulmuş, ücretsiz katılım olanağı sağlayan bir YDE kulübüdür. Öğrenciler birbirleri ile daha iyi iletişim kurabilecekleri ve sınırsız sayıda farklı konulardaki fikirleri tartışabilecekleri sıcak bir ortama girme imkanı bulurlar.

 

Vocabulary Club

Öğrencilerin kelime dağarcıklarını daha geniş bir yelpazede geliştirebilmeleri için akıl oyunları, puzzle, tabu, scrabble ve yarışmalar gibi içeriklerle eğlenerek çalışmalar yapabilecekleri bir YDE kulübür.

 

Grammar Club

Dil bilgisi konusunda yeterli olmadığını düşünen ve AYT, YDS gibi sınavlara alt yapı hazırlamak isteyen öğrencilerin yetilerini arkadaş ortamında hızlı bir şekilde geliştirebilecekleri bir YDE kulüdür.

 

Debate Club

Öğrencilerin sosyal, siyasal, bilimsel, edebi, tarihi ve kültürel konularda geniş bakışı açılarıyla takımlar halinde birbirleriyle yarışabilecekleri ve tartışabilecekleri bir YDE münazara kulübüdür. Bu kulübün öğrencilerin daha akıcı bir şekilde öğrendikleri dili konuşmalarına yardımcı olmasının yanı sıra onlara farklı bakış açıları kazandırmak ve kendi argümanlarını hayatın her alanında istedikleri gibi kanıtlayıp savunabilmelerini sağlayacak yetileri kazandırmak amacı vardır.

 

Movie(Cinema) Club

Öğrencilerin YDE sinema salonunda kült filmleri izleyip gruplar halinde filmler hakkında eleştiriler yapabilecekleri, tartışabilecekleri ve dilin farklı kullanım şekillerini gözlemleyip kaydını tutabilecekleri bir YDE kulübüdür.

Yabancı Dil Evi aynı zamanda öğrencilere kendi kısa filmlerini yazıp ve çekimlerini yapabilecekleri profesyonel imkanlar sunar.

 

Drama Club

Öğrencilerin eğlenceli bir atmosfer içerisinde kendi yaratıcılıklarını kullanırken her açıdan yabancı dillerini geliştirmelerine olanak sağlayan bir YDE kulübüdür. Öğrencilerin dil seviyelerine uygun monolog, portre canlandırma ve kısa film gibi çalışmaları içeren kulüp sağlıklı bir edinimi süreci ve yeni tecrübe olanakları sunar.

 

 Karaoke Club

Öğrencilerin yabancı şarkılar söyleyerek telaffuz ve aksan yeteneklerini geliştirmelerini amaçlayan bir YDE kulübüdür.

 

Creative Literature Club

Öğrencilere bir çok edebi eseri okuma, yazma ve eleştirme olanağı sağlayan bir YDE kulübüdür. Kulüpte öğrenciler edebiyat yeteneklerini geliştirirken YDE dergilerinde ve YDE edebiyat bloglarında kendi yazılarını yayınlama fırsatı bulurlar.

 

Comedy Theater Club

 Öğrencilerin tiyatro yazıp canlandırabildiği bir YDE kulübüdür. Bu kulüpte öğrenciler, kültleşmiş eserleri canlandırabilir, tirat sanatını icra edebilir ve kendi ekiplerini kurup kendi yazdıkları veya hali hazırda mevcut bulunan eserleri canlandırabilecekleri çalışmalar yapabilirler.

 

Fun Quiz Nights

Öğrencilerin birçok farklı konularda sorular, rol-playler, hazırlıksız konuşma ve be benzeri yarışmaları düzenleyip YDE bünyesinde icra edecekleri ödüllü eğlence geceleridir.

 

Trips

YDE ve bünyesindeki öğrencilerin, yıl içerisinde düzenleyeceği Isparta içi ve Isparta dışı gezi aktiviteleridir.